חדשות

שיעור יומי – 4 דקות

יוזמה פורצת דרך שתאפשר לכל אחד לרכוש ידע מקיף בדיני רבית

לקראת השנה החדשה:

יוזמה פורצת דרך שתאפשר לכל אחד לרכוש ידע מקיף בדיני ריבית עד לרמה המעשית ובצורה קלה ונגישה במיוחד

***

באיסורי ריבית אנחנו עלולים להיכשל לצערנו עשרות פעמים ביום במשך השנה. ובדיוק בגלל זה התקינו בתפילת יום כיפור את הווידוי: "על חטא שחטאנו לפניך בנשך ובמרבית".

אבל אם עד היום היה קשה להתמודד עם הדינים שכוללים פרטים רבים מאוד, השנה באמצעות הבשורה האדירה שמציגה בית ההוראה לענייני ריבית שבראשות הגאון רבי פנחס וינד, יכול כל אחד לעשות שינוי יסודי ומהותי בנושא ובקלות רבה מאוד. עזיבת החטא וקבלה לעתיד.

***

אל חדרו של פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצ"ל נכנס יהודי בשברון לב ובפיו שאלה: "נכשלתי בשנים האחרונות פעמים רבות באיסורי ריבית", הוא תינה את צערו ושאל: "ילמדנו רבינו, מה עליי לעשות כדי לתקן את דרכי?"

הרב אלישיב הרהר כמה דקות ולבסוף השיב: "כדי לזכות לתיקון מעשיך יש שני דברים שעליך לעשות. "ראשית עליך ללמוד היטיב את דיני הריבית ולהתחיל להקפיד עליהם בחיי היומיום. שנית, עליך להפיץ את דיני הרבית לציבור ולזכות את הרבים שגם הם יקפידו על הלכות ריבית".

ההדרכה המפורטת שנתן הרב אלישיב היו עד היום לא קלים לביצוע לכל אחד. דיני ריבית נחשבים לקשים ומורכבים והם כוללים פרטים רבים מאוד. לא כל אחד יכול לעצור באמצע החיים ולהתחיל ללמוד הלכות ריבית ביסודיות עד לרמה של ביצוע מעשי. בנוסף, לא לכולם מזדמן להפיץ ברבים את הלכות ריבית וללמד אותן לציבור.

אז מה עושים?

***

בחודשים האחרונים עמלו מאוד קשה בבית הדין ובית ההוראה לענייני ריבית שבראשות הגאון רבי פנחס וינד, והפיקו סדרה של שיעורים יומיים קצרים מאוד הנמסרים בשפה קולחת ובהירה ויורדים עד לפרטים הקטנים של ההלכות ומלמדים איך לבצע אותן הלכה למעשה.

השיעורים היומיים שהופקו בשיתוף מערכת "קול הלשון" ניתנים להאזנה ביידיש או בעברית ונותנים את האפשרות להקדיש 4 דקות ביום בלבד ולהתחיל ליישם את הלכות הריבית כבר מהשיעור הראשון.

מהיום האפשרות לקיים את ההדרכה של הגרי"ש אלישיב הופכת קלה ונגישה לכל אחד ואחד.

פשוט נכנסים למערכת "קול הלשון", מאזינים לשיעור הקצר ומתחילים ליישם את ההלכות. וכשגם מספרים לחבר על השיעורים היומיים מקיימים את הדרכת הגריש"א שהורה להפיץ את הלכות הריבית לציבור.

***

השנה כשנעמוד בהתרגשות בתפילות יום הכיפור ונתוודה "על חטא שחטאנו לפניך בנשך ובמרבית" נוכל לעשות זאת בלב שלם ונקי. כי אנחנו כבר יודעים בדיוק מה אנחנו הולכים לעשות כדי לשנות את המצב ולעבור להתנהלות כלכלית על פי דיני התורה.

וכמובן, שבכך אנחנו זוכים גם לברכת התורה שהבטיחה הצלחה כלכלית עבור מי ששומר על נקיות הממון ונזהר בהלכות ריבית.

שנה טובה ומבורכת!

שאל את הרב

שם פרטי
אימייל *
שאלה: *
רוצה אולי לצרף קבצים?
Maximum file size: 64 MB
העלאת קבצים

הזמנת שיעור

פרטי השיעור
קהל יעד
צפי משתתפים
תאריך
שפת השיעור
עיר
הודעה
פרטי המזמין
שם פרטי *
אימייל *
טלפון

קבלת פרטים על הקורס

שם פרטי *
טלפון *
אימייל *
כתובת
עיר *
מה העדיפות שלך לשעת הקורס?

השארת פרטים לחתימת היתר עיסקא לעסק

שם מלא *
אימייל *
טלפון

רגע לפני שאתה יוצא

אתה יודע שאם נכשלת באיסור ריבית אתה יכול לתקן על ידי מניעת ריבית מאחרים?

דילוג לתוכן